Ekonomi

Amasya Şeker Fabrikasında 70. pancar alım kampanyası başlıyor

Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özarslan, Şeker Fabrikasında 70’inci pancar alım kampanyasının 11 Eylül 2023 Pazartesi günü başlayacağını duyurdu.

Özarslan, yaptığı açıklamada, fabrikadaki tüm revizyon çalışmalarının başarıyla tamamlandığını ve yeni kampanya döneminin sorunsuz geçmesi için tüm önlemlerin alındığını belirtti.

Şeker Fabrikasının 70. sefer döneminde 110 bin dekar pancar ekimi yapıldığını belirten Özarslan, “Kendi tarlamızda 675 bin ton, dış tarlada ise 150 bin ton pancar hasadı planlanıyor. Pancar hasadını kolaylaştırmak için 2 adet 6 sıralı Ropa Panther hasat makinesi planlanıyor.” “1 adet Ropa Maus 5 yükleme makinası fabrikamız tarafından alınarak çiftçilerimizin hizmetine sunulacaktır. 2 adet Holmer 6 sıralı hasat makinamızın da bakımları yapılmış olup hasada hazırdır.” söz konusu.

Özarslan, çiftçilere bölgelerinden verilen dağıtım programları kapsamında pancarları temiz ve uygun bir şekilde hasat edip teslim etmelerini hatırlatarak, “Fabrikamızın resmi açılış töreni 15 Eylül 2023 Cuma günü saat 09.30’da gerçekleştirilecektir. 70’inci kampanyamızı da firmamıza, çiftçimize ulaştıracak, çalışanlarımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” Sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu