Teknoloji

Apple’ın ima edilen yapay zeka projesi ortaya çıktı… Büyük bir duyuru yapabilir!

Apple’ın, Open AI’nin tanınmış sohbet robotu ChatGPT ile benzer şekilde üretken bir yapay zeka aracı üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Edinilen bilgilere göre, Apple mühendislerinin chatbot’a “Apple GPT” adını verdiği belirtildi.

Bloomberg’in verdiği bilgilere göre chatbot, “Ajax”adı verilen kendi büyük dil modeli (LLM) çerçevesini kullandığı belirtilmektedir.

APPLE, YAPAY ZEKA İLE İLGİLİ BÜYÜK BİR DUYURU YAPABİLİR

Şu anda, chatbot yalnızca Apple’da dahili olarak kullanılıyor, ancak bazı çalışanların şirketin önümüzdeki yıl içinde büyük bir AI duyurusu yapabileceğine inandıkları bildiriliyor.

Yapay zeka, 2023’te teknoloji dünyasının merkezindeydi. OpenAI’nin ChatGPT’si çıkış yaptı, ancak kısa süre sonra Bing ve Bard gibi diğerleri onu takip etti.

AI sohbet botları popülerliğini korurken, ChatGPT, büyük ve hızlı büyümenin ardından bu yaz trafikte ilk düşüşünü yaşadı.

APPLE CEO’SU YAPAY ZEKAYA KARŞI UYARDI!

Apple CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz günlerde Good Morning America ile yaptığı bir röportajda yapay zekanın düzenlenmesi gerektiğini ve teknoloji şirketlerinin bu eserleri piyasaya sürerken dikkatli olması gerektiğini belirtmişti.

aşçı, “Bunların geliştirilmesinde ve kullanılmasında çok bilinçli ve çok düşünceli olunmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum.

O kadar güçlü olabiliyorlar ki önyargı, yanlış bilgilendirme gibi şeyler hakkında endişeleniyorsunuz, hatta bazı durumlarda daha da kötüsü olabilir.”İfadelerini içeren bir açıklama yaptı.

KAYNAK: HABER7

kizilirmakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu