Teknoloji

Artık tarayıcınızın temasına bile yapay zeka karar verecek

Microsoft, tarayıcısı Edge’e yapay zeka özellikleri eklemeye tam gaz devam ediyor. Kısa bir süre önce tarayıcıya bazı gelişmiş görüntü düzenleme araçları ve tarayıcının ayarlarını yapay zeka kullanarak değiştirme özelliği eklenmişti. Şimdi ise bir yenisi daha ekleniyor.

Microsoft 365 yol haritasında yayınlandığı üzere, Redmond devi Edge’e yapay zeka tarafından oluşturulan temalar eklemeyi planlıyor. Şirket yeni özellik hakkında paylaştığı yazıda şunları söylüyor: “Microsoft Edge, kullanıcıların bir metin istemi girmesine ve tarayıcı temalarını ön izlemek için bir dizi görüntü oluşturmasına olanak tanıyan bir AI tema oluşturucu içerecek. Temanın uygulanması, oluşturulan görüntünün Edge yeni sekme sayfasında ayarlanmasını ve görüntünün baskın renginin tarayıcı çerçevesine uygulanmasını sağlayacak.”

Ancak iş yerindeki bilgisayarınız için gösterişli yeni bir tema bekliyorsanız, biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Şirket, yöneticilerin isterlerse bu özelliği kapatmalarına izin verecek, bu da bazı kişilerin Edge’in varsayılan temalarına bağlı kalabileceği anlamına geliyor. Ancak, kendi bilgisayarınızdaysanız, yakında Edge’e tema olarak ne istediğinizi söyleyebilecek ve istediğiniz sonucu oluşturmak için yapay zekayı kullanmasını sağlayabileceksiniz.

Bu özellik henüz kullanıma sunulmadı, ancak uzun süre beklemek gerekmeyecek. Yol haritasında, şirketin bu özelliği Haziran 2024’te kullanıma sunmayı planladığı belirtiliyor ve özelliğin Edge Beta sürümünden bir hafta kadar önce kullanıma sunulma ihtimali oldukça yüksek. Microsoft’un Designer ile ne kadar güçlü bir yapay zeka görüntü oluşturucusuna sahip olduğu göz önüne alındığında, şirket daha iyi sonuçlar elde etmek için sahip olduğu araçları kullanabilir. Bunun için bekleyip bir ay içinde yayınlandığında özelliğin ne kadar iyi olduğunu görmemiz gerekecek.

haber-burhaniye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu