Ekonomi

Bitcoin 18 ayın en yüksek seviyesinde

Bitcoin 36.000 doları aşarak 18 ayın en yüksek seviyesine yükseldi.

Kripto varlıkları Terra ve Luna, geçen yıl kripto pazarından 1,5 trilyon doların silinmesine neden olan derin bir düşüşe neden oldu.

Bloomberg Intelligence analistleri James Seyffart ve Eric Balchunas’ın notuna göre Perşembe günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi’nin (SEC) “teorik olarak onay vermesi” için en az sekiz günlük bir pencere açıldı. Rapora göre bu ay onay gelmese bile 10 Ocak’a kadar onaylanma ihtimali hâlâ yüzde 90.

10 yılı aşkın süredir devam eden müzakerelerin ardından, düzenleyici otoritenin potansiyel olarak onaylayacağına dair iyimserlik, kripto varlığının bu yıl yüzde 120 oranında kazanç elde etmesini sağladı.

Kripto varlık türevleri likidite sağlayıcısı Orbit Markets’ın kurucu ortağı Caroline Mauron, Bitcoin yükselişinin devam edeceğine dair beklentilerin devam edeceğini söyledi. Mauron, “Küresel hisse senetleri aynı dönemde yüzde 10 gibi mütevazı bir artış gösterdi” dedi.

eToro Piyasa Analisti Josh Gilbert, “ETF’lerin rallinin bir sonraki ayağındaki beklentisi ana katalizörlerden biri” dedi.

Gilbert, ETF’ye ek olarak Fed’in faiz oranlarını yükseltmeyi şimdilik durdurduğu ve Bitcoin’in gelecek yıl yarıya indirileceği beklentilerinin de yükselişi körüklediğini söyledi.

savurhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu