Haber

İYİ Parti Sözcüsü Zorlu’dan başörtüsüne ilişkin Anayasa Değişikliği Önerisi açıklaması

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Severli, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan başörtüsü için anayasa değişikliği önerisine ilişkin, “Genel Yönetim Kurulu’nda çoğunluğun eğilimi olumlu görüşte ve evet yönünde. .” söz konusu.

Zorlu, parti merkezinde basın toplantısı düzenledi.

AK Parti’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunduğu Anayasa değişikliği teklifinin İYİ Parti Genel Yönetim Kurulu (GİK) tarafından değerlendirildiğini anlatan Güçlü, kritik konularda partinin yetkili kurulları ile karar almayı gelenek haline getirdiklerini ifade etti. ülkeyi ve milleti yakından ilgilendirmektedir.

Konuyu detaylı bir şekilde değerlendirme fırsatı bulduklarını vurgulayan Ağırlı, şunları kaydetti:

“GİK’te iki konunun altı çizildi. Bu metinde riskli gördüğümüz ve ileride sorun yaratacağını düşündüğümüz bazı temel konu ve ifadeler var. Bunların değiştirilmesi gerekiyor. GİK, ortak görüş. GİK’te çoğunluk olumlu görüşte ve evet. Anayasa değişikliklerinde gizli oylama olduğu için burada bağlayıcı bir karar, grup kararı alamıyoruz.”

Zorlu, YETER Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in önümüzdeki günlerde milletvekilleri ve parti kurucular kurulu ile bir araya geleceğini belirterek, yetkili kurulların Anayasa değişikliği metni üzerindeki eğilimlerini adım adım paylaşacağını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu