Haber

Malatya’da depremzedeler yıkım firmalarıyla dertte

Malatya’da depremzedeler yıkım firmalarıyla dertte

MALATYA – Malatya’da ağır hasarlı evlerinin demirbaş ve eşyalarını kaldırmak isteyen depremzedeler, yıkımı üstlenen firma tarafından engellendi. Şahsi eşyalarını dahi götürmelerine izin vermeyen hafriyat şirketlerine vatandaşlar tepki gösterdi.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Malatya’da hasar gören evlerin yıkımı devam ederken, bazı vatandaşlar eşyalarını almak için evlerine giremediklerini öne sürerek, yıkım şirketinin kendilerine engel olduğunu savundu.

Avukat Mehmet Özkale, Bostanbaşı Mahallesi’ndeki Endülüs Vadi Konutları’nın 6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından ağır hasar gördüğünü ancak apartman sakinlerinin davayı yargıya taşıdığını söyledi. Özkale, “Malatya’da 33 bin konut yıkılmayı bekliyor ve bunlardan 26 bini hiç dava açmadı. Ancak yıkım davası açılan binalardan başlıyor.”

Özkale ayrıca, apartman sakinlerinin binanın ağır hasar raporunun mahkeme tarafından düzeltilmesi umuduyla eşyalarını binadan çıkarmadıklarını da belirtti. Burada yaşayan insanlar beyin sarsıntısı geçirdi ama bir darbe daha alıyorlar” dedi.

kargi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu