Haber

MHP’nin listesinde sürprizler var! Çakıcı’ya yakın isim de aday gösterildi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 14 Mayıs 2023’te yapılacak 28’inci Dönem Milletvekili Seçimi Aday Listesi açıklandı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, memleketi Osmaniye’den aday gösterildi.

VAHİT KAYRICI 1. OLDU

Dün akşam kamuoyuyla paylaşılan listede sürpriz isimler de var. Bunlardan biri de infaz yönetmeliği ile cezaevinden çıkan Alaattin Çakıcı’ya yakınlığıyla adından söz ettiren Vahit Kayrıcı oldu. Çorum Milletvekili 1. Adayı Vahit Kayrıcı, Çakıcı ile tatildeyken çekilen fotoğraflarıyla gündeme geldi.

“GENEL BAŞKANIMIZDAN BİR ADIM YÜRÜYEMİYORUZ”

Hatta bu fotoğraflardan sonra Kayrıcı’nın “Devlet Bahçeli’ye rakip” olduğu iddiaları ortaya atılırken, Çakıcı bir açıklama yaparak “Genel Önderliğimizden bir adım önde yürümez” sözlerini kullandı.

SİNAN ATEŞ DETAY

Öte yandan, Vaka Merkezleri eski Başkanı Sinan Ateş’in ölümüyle ilgili soruşturmada aranan kişiyle aynı evde olduğu öğrenilen Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Mersin’den yeniden aday oldu. Ancak Olcay Kılavuz, 2018 seçimlerinde Mersin’de 1. aday olarak aday gösterildi. Bu seçimlerde Kılavuz Mersin 4. sırasına taşındı. Bu durum, Bahçeli’nin parti içinde verdiği bir açıklama olarak yorumlandı.

habercukurova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu