Teknoloji

Uygun Fiyatlı iPhone Almak İsteyenlere Üzücü Haber: Merakla beklenen iPhone SE 4 yine ertelendi!

Dünyaca ünlü teknoloji devi Apple, 2007 yılından bu yana geliştirdiği iPhone serisi ile birlikte akıllı telefon pazarının zirvesinde yer alıyor. Şirket daha çok serinin ana modelleriyle ünlense de orta sıralarda piyasaya sürdüğü uygun fiyatlı SE modelleriyle de oldukça popüler. Nihayet 2022 yılında satışa sunulan SE 3 modelinin ardından serinin 4. nesli için tüm kullanıcılar 2024 yılını bekliyor. Ancak bazı sorunlar nedeniyle durum pek de öyle görünmüyor. Detaylar haberde.

Apple’ın uzun zamandır beklenen uygun fiyatlı ve kısmen mütevazi akıllı telefon modeli iPhone SE 4 için üzücü iddialar ortaya atıldı.

İlk kez 2023 yılında çıkacağı söylenen cihaz, bazı tedarik sorunları nedeniyle 2024 takvimine alındı. Bugün ortaya çıkan bazı bilgilere göre telefon 2025 yılına kadar ortadan kaybolabilir.

Mevcut durumun nedeni ise Apple’ın kendi geliştirdiği özel bir 5G iletişim teknolojisini yeni telefonlarında kullanmak istemesi.

2019 yılından bu yana ilişki teknolojisine 1 milyar dolar yatırım yapan şirket, üreteceği 5G modemi iPhone 16 ve geleceğin tüm akıllı telefon serilerinde kullanmayı hedefliyor.

Şirket, 2025 yılına kadar geliştirilmesi beklenen özel 5G teknolojisini ilk olarak iPhone SE 4 modellerinde kullanmayı planlıyor.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

mezitliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu