Haber

Depremzedeleri eğlendirdiler, vatandaşları traş ettiler.

Depremzedeleri eğlendirdiler, vatandaşları traş ettiler.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği çocukların kalbine hem dokunuyor hem de tıraş ediyor.

ADIYAMAN Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan merkezlerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde kurulan sosyal aktivite çadırında hem çocuklara hem de ailelere yönelik etkinlikler yapılıyor.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği’nin Gölbaşı ilçesinde kurduğu çadırda Batmanlı gönüllü kuaförler, çocukları ve anne babaların yanı sıra öğrenci, asker, memur ve görevli vatandaşları ücretsiz tıraş ediyor. Batman Yedi Başak İnsani Yardım Derneği temsilcisi Emrullah Aslan, depremin ardından bölgeye gıda ve çeşitli yardımlarda bulunduklarını belirterek, “Hem çocukların gönüllerine dokunmak hem de sosyal faaliyet olarak geldik. 13 berber kardeşimiz isteyerek geldi. Özellikle traş olması gereken depremzedeler ve askerler bizimle geldi.” Polisi, bekçiyi, memuru traş ettik. Bir günde yaklaşık 300 kişiyi aç sakal tıraşı yaptık. Bunu tamamen isteyerek yapıyoruz. Arkadaşlarımız 3 noktada bu işe devam ediyor. Hatta bazı vatandaşlarımız para vermek istedi. İnşallah bayan kuaförlerimiz de gelecek. Hem bayanlar hem erkekler gelecek.” “Erkek kuaförlerimiz farklı bölgelerde çalışmalarına devam edecekler. Ayrıca sosyal aktivite çadırında animasyon, film gösterimi, karaoke, yarışlar, fotoğraf çekimi, oyuncak dağıtımı gibi etkinlikler düzenleyerek 06-10 yaş arası çocuklarımızın ve anne babalarının yüzünü bir nebze olsun güldürmek hedefindeyiz” dedi. dedi.

“Korkularını fotoğraflara aktardılar”

Sosyal aktivite çadırında fotoğraf çektiren bazı çocukların deprem anında yaşadıkları kaygıyı anlatan fotoğraflar çekmeleri dikkat çekti. Yıkılan ve tırmıklanan binalar fotoğraflara aktarılarak çocukların kaygıları ortaya çıkarılırken, pedagoglar çocukların kaygılarını gidermek için yoğun çaba harcıyor. Çadırda çocukların ve anne babaların birlikte oynaması dikkat çekti.

haber-kelkit.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu